ePoznan.pl

Poznaniacy chcą ułożyć kostkę Rubika pod wodą. W listopadzie wyruszają do Egiptu i chcą na głębokości 100 m ustanowić rekord Guinnessa.

Nurkowie z Poznania zamierzają ustanowić nowy Rekord Guinnessa. Już w listopadzie wybierają się do Egiptu, gdzie zamierzają na głębokości 100 metrów ułożyć kostkę Rubika. Chcemy pokazać coś innego, połączenie głębokiego nurkowania technicznego oraz kostki Rubika, która dla wielu ludzi jest zagadką – mówi Wojciech Tecław z Akademii H2O Poznań.

Kostkę chcę ułożyć na głębokości 100 metrów, gdzie panuje ciśnienie otoczeni równe 11 atmosfer (w oponie samochodu ciężarowego panuje ciśnienie 8 atmosfer), które przez oddychanie mieszaninami gazowymi powoduje w pewnym stopniu upośledzenie naszego układu nerwowego. Przekłada się to głownie na nasz czas reakcji, który jest wydłużony nawet do 3-4 razy. Aby bezpiecznie wykonać to nurkowanie będę używał 5 butli z 4 rożnymi mieszaninami – dodaje Tecław.

Cała akcja zostanie specjalne przygotowana. Chcielibyśmy mieć niepodważalne dowody . Będzie z nami dwóch operatorów kamer. Najpierw u góry pomieszamy kostkę następnie zejdziemy na głębokość 100 metrów i rozstawimy chłopaków z kamerami. Następnie Wojtek dostanie kostkę i będzie mógł się jej przyjrzeć, po czym włączymy czas – mówi Maciej Jurasz z Akademii H2O Poznań.

 

Wyjazd do Egiptu odbędzie się w terminie od 3 do 17 listopada.

 

Link do artykułu: http://www.epoznan.pl/news-news-61847-Kostka_Rubika_100_metrow_pod_woda_poznaniacy_ustanowia_Rekord_Guinnessa

Script logo