Głos Wielkopolski

Dziewięć osób z sześciu centrów nurkowych - m.in. z Poznania - spróbuje dokonać najgłębszego ułożenia kostki Rubika. Nurkowie chcą w ten sposób pokazać swojemu środowisku, że nurkowanie głębokie zawsze musi mieć cel, a tym celem nie może być tylko głębokość.

Próba ustanowienia rekordu świata odbędzie się w listopadzie w Egipcie. Zawodnicy zanurkują w Blue Hole na głębokość 100 metrów. Na powierzchni kostka Rubika zostanie pomieszana zgodnie z zasadami rekordu, a każda ze ścianek kostki (3x3) pokazana przed kamerą w celu udokumentowania kombinacji kolorów. Kostka musi zostać pomieszana na powierzchni, ze względu na bardzo ograniczony czas na głębokości 100 metrów (ok. 8 minut). Po zanurkowaniu i dotarciu na głębokość 100 metrów kostka zostanie wyjęta z czarnego worka i ponownie pokazana przed kamerą. Prawidłowość przebiegu rekordu zarejestrują dwie kamery. Czas próby mierzony będzie od momentu rozpoczęcia układania kostki do chwili, aż zostanie puszczona, a następnie zaprezentowana przed kamerą. Na tak dużej głębokości ciężko rozróżnia się kolory, dlatego zespół będzie używał specjalnego podwodnego oświetlenia. Po pokazaniu przed kamerą wszystkich ścianek nastąpi precyzyjnie zaplanowane wynurzenie trwające ok. 70-80 minut. Z kostką Rubika zmierzą się: Wojtek Tecław, Maciej Jurasz, Jarosław Rzytka, Marek Kasperski, Sławek Młynkowiak, Piotr Adamczak, Adam Jurasz, Paweł Forczmanowicz, Irena Gilwatowska.
 

 

Link do artykułu: http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/8968676,najglebiej-ulozona-kostka-rubika-czy-ustanowia-rekord-swiata,id,t.html

Script logo