Radio Eska

Wojtek Tecław z Poznania zamierza ustanowić nowy rekord świata - chce ułożyć kostkę Rubika... pod wodą! Na głębokości 100 metrów zmierzy się z logiczną zabawką, której wielu nie dało rady na powierzchni. Poznajcie tego śmiałka!

Poznaniak chce ułożyć kostkę Rubika pod powierzchnią wody - na głębokości 100 metrów zmierzy się z logiczną zabawką. To wyzwanie chce podjąć w Egipcie - na co dzień ćwiczy pod Poznaniem w jeziorze Lusowskim. Jeżeli się uda, będzie to rekord na skalę światową, ponieważ jeszcze nikt wcześniej tego nie dokonał!

- Temperatura wody na tej głębokości wynosi 23 - 20 stopni w Egipcie. W Polsce dla porównania już na głębokości 20 metrów temperatura wody wynosi 4 stopnie i utrzymuje się tak przez cały rok - tłumaczy Radiu ESKA Wojtek Tecław. 

Zadanie nie jest proste. Dla wielu osób ułożenie kostki Rubika na powierzchni, w normalnych warunkach, jest zadaniem przekraczającym ich możliwości. Poznaniak będzie miał dodatkowe utrudnienia, związane także z ograniczoną widocznością. 

- Na stu metrach mamy już szarość, dlatego wyciągając kostkę będzie ona niebieska z każdej strony. Woda pochłania kolory z głębokością. Aby je zobaczyć, przy masce będę miał malutką lampkę - tłumaczy. 

Link do artykułu: http://poznan.eska.pl/newsy/poznaniak-ulozy-kostke-rubika-pod-woda-audio-w-ten-sposob-chce-ustanowic-rekord-swiata/58104

Script logo